LV RU

Jaunā ŠKODA FABIA ir klāt - piesakies testa braucienam VERTE AUTO | ŠKODA Mežciems!

Ceturtās paaudzes ŠKODA FABIA 2021. gada 4. maijā piedzīvoja pasaules pirmizrādi. Tā ir kļuvusi gudrāka, ekonomiskāka un vēl ietilpīgāka! Piesakies testa braucienam un jautā jaunās ŠKODA FABIA piedāvājumu VERTE AUTO | ŠKODA Mežciems autocentra konsultantiem klātienē, pa tālr. 67 30 40 50 vai info@verteauto.lv

FABIA jau vairāk nekā 20 gadus ir neatņemama ŠKODA produktu portfeļa sastāvdaļa, tā iemieso ŠKODA zīmola pamatvērtības, un jaunākajai paaudzei ir viss nepieciešamais, lai tā turpinātu priekšgājējas panākumus.

Ceturtās paaudzes FABIA piedāvā vairāk vietas nekā konkurenti, perfektu savienojamību, progresīvas autovadītāja palīgsistēmas un emocionālu dizainu – citiem vārdiem sakot, visu, kas jums nepieciešams, un pat nedaudz vairāk," rezumējot jaunā auto evolūciju, stāsta ŠKODA CEO Tomass Šēfers.

Šo evolūciju ļāva panākt MQB-AO platforma, kuru FABIA izmanto pirmo reizi. Pati platforma ir izcils pamats, kas ŠKODA inženieriem ļāva ieviest vismodernākos tehniskos risinājumus. Rezultātā FABIA lepojas ar ietilpīgu interjeru, ar praktisku dizainu, izcilu dinamiku un vislabāko aerodinamiku savā segmentā. Gaisa pretestības koeficients ir tikai 0.28.

 

Skaists un dinamisks dizains

ŠKODA dizaineri jaunajam modelim ir radījuši pievilcīgu eksterjeru. Tās garums un platums ir palielinājies, bet ne augstums, piešķirot FABIA dinamisku izskatu.

"Ar ceturtās paaudzes FABIA esam spēruši nākamo soli zīmolam tik raksturīgajā emocionālajā dizainā. Pateicoties jaunajām proporcijām, mūsu jaunais modelis izskatās daudz dinamiskāks un pieaugušāks. Tajā pašā laikā jaunā FABIA no pirmā acu uzmetiena iemieso modernu dzīvesveidu. Mēs apzināti neesam mainījuši FABIA būtību. Kā tas ir raksturīgi ŠKODA, tā joprojām ir funkcionāls un praktisks ikdienas sabiedrotais," atzīmē SKODA galvenais dizainers Olivers Stefani.

Automašīnas dinamisko izskatu akcentē vairākas jaunas dizaina detaļas. FABIA ir piešķirtas izteiksmīgas līnijas, un trīsstūrveida forma uz priekšējām durvīm ir saistāma ar Čehijas karoga ķīļveida segmentu. Tāpat dizains saglabā ŠKODA kristāla elementus arī jaunajos lukturos, kas ietilpst FABIA standarta aprīkojumā un kā papildaprīkojums pieejami arī pilnie LED priekšējie un aizmugurējie lukturi.

 

Ietilpīgāka, gudrāka un vēl drošāka

Jaunās paaudzes modelis ir par 111 mm garāks un par 48 mm platāks, kā rezultātā arī bagāžas nodalījums ir kļuvis par 50 litriem ietilpīgāks. Nolaižot aizmugurējo sēdekļu rindu, telpu var paplašināt līdz 1190 litriem. Šie skaitļi nozīmē, ka jaunā FABIA ir ievērojami plašāka nekā iepriekšējās versijas, un tajā ir vairāk vietas gan pasažieriem, gan viņu bagāžai.

Ietilpīgais interjers tagad ir arī vēl klusāks, pateicoties uzlabotai skaņas izolācijai. Savukārt jaunie materiāli un dizaina iezīmes, kas parasti sastopamas augstāka segmenta automobiļos (piemēram, Ambient salona apgaismojums vai kontrastējošās polsterējuma šuves), un FABIA atjauninātās tehnoloģijas padara automašīnas lietošanas pieredzi vēl aizraujošāku un drošāku.

Pirmo reizi FABIA piedāvā saviem pasažieriem divu zonu klimata kontroli un gaisa izplūdes vietas aizmugurē. Citas jaunas iespējas, kas pirmo reizi pieejamas FABIA pircējiem, ir apsildāma stūre (divspieķu vai sportiska trīsspieķu stūre) un apsildāms priekšējais stikls.

Jaunajai FABIA ir piešķirta arī moderna informācijas un izklaides sistēma. Pamata informācijas un izklaides sistēmu sauc par Swing, un tai ir 6,5" skārienekrāna displejs un DAB radio; modernākajai Bolero versijai ir 8" displejs, Bluetooth savienojums un viedtālruņa SmartLink  bezvadu savienojums Android Auto un Apple CarPlay lietošanai.

Vēl viena iespēja ir PhoneBox, kas ļauj bezvadu režīmā uzlādēt mobilo tālruni. Pati modernākā informācijas un izklaides sistēma šim modelim ir Amundsen, kurai ir 9,2" skārienekrāna displejs, žestu vadība un balss vadība. Izmantojot balss palīdzības sistēmu “Laura”, kas runā piecpadsmit valodās jūs pat varat izvēlēties Virtual Cockpit digitālo instrumentu paneli.

Jaunā modeļa drošības aprīkojums ir palīdzējis modelim saņemt piecu zvaigžņu vērtējumu Euro NCAP testos. Tajā var būt līdz deviņiem drošības spilveniem, un pirmo reizi modeļa vēsturē tas piedāvā Travel Assist, Park Assist un citas viedās autovadītāja palīgsistēmas. Tās ietver adaptīvo kruīza kontroli, Lane Assist, lai pārliecinātos, ka jūs nenovirzāties no savas joslas, un Side Assist, lai brīdinātu vadītāju par kustīgiem objektiem aklajā zonā.

 

Moderni dzinēji

Jaunā FABIA ļaus klientiem izvēlēties starp piecām modernām piedziņām. "Visi dzinēji, ko izmanto jaunajā FABIA, nāk no EVO paaudzes. Tie ir vēl efektīvāki par saviem priekšgājējiem. Mums izdevās abus MPI dzinējus, kurus izstrādājām visai Volkswagen grupai un ražojam Čehijā, padarīt jaudīgākus par 4 kW, vienlaikus samazinot to degvielas patēriņu un izmešus," stāsta par tehnisko attīstību atbildīgais ŠKODA valdes direktors Johanness Nefts.

Četri no dzinējiem ir 1.0 litra, divi no tiem ir MPI dzinēji. Pamata MPI dzinēja jauda ir 48 kW, tā jaudīgākais brālis nodrošina 59 kW. Bet 1.0 TSI dzinēji nodrošina 70 un 95 kW jaudu. Standarta pārnesumkārba ir manuālā. Tikai jaudīgākajam trīscilindru dzinējam ir sešpakāpju pārnesumkārba vai izvēles septiņpakāpju DSG automātiskā pārnesumkārba. Šī pati DSG automātiskā pārnesumkārba ir standarta komplektācijā ar modeļa jaudīgāko dzinēju, četru cilindru 1.5 TSI, kas nodrošina 110 kW jaudu un piedāvā cilindra izslēgšanu degvielas patēriņa samazināšanai.

Jaunā FABIA ir minimizējusi degvielas patēriņu (un līdz ar to CO2 emisijas) līdz zemākajam tehniski iespējamajam līmenim, jo neskatoties uz automašīnas izmēra pieaugumu, tās svars ir palicis praktiski tāds pats.

VERTE AUTO | ŠKODA Mežciems - Tavs ŠKODA partneris Rīgā, Biķernieku ielā 125!