LV RU

Pieejams valsts atbalsts elektroauto iegādei

Ministru kabinets 2021. gada nogalē atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikumu fiziskai personai jauna elektroauto iegādei piešķirt 4500 EUR atbalstu, bet lietotiem elektromobiļiem un jauniem ārēji lādējamiem hibrīdauto - 2250 EUR.

VARAM norāda, ka šobrīd tirgū ir pieejami vismaz divi mazas klases jauni elektromobiļi ar bāzes cenu līdz 25 000 EUR un vismaz 15 dažādi mazas, vidējas, apvidus un kravas klases elektromobiļu modeļi ar bāzes cenu līdz 40 000 EUR.  Arī 2021. gadā pārdotākais un titulu “LATVIJAS ELEKTROAUTO 2022” ieguvušais ŠKODA ENYAQ iV kvalificējas valsts atbalstam.

Ministrija uzsver, ka transporta sektors ir otrs lielākais siltumnīcefekta gāzu emisiju avots un rada gandrīz trešo daļu jeb 29% no kopējām Latvijas izmešiem. Gandrīz 70% Latvijas autoparka ir mašīnas ar dīzeļdzinējiem, turklāt daudzi no tiem gados veci. Sniedzot šāda veida atbalstu, ministrija cer iedrošināt cilvēkus iegādāties bezizmešu transportlīdzekļus.

Par galveno īsumā:

  • Elektroauto pārdošanas cena bāzes komplektācijā nevar pārsniegt 60 000 EUR. VARAM skaidroja, ka šāda cena noteikta, lai no atbalsta programmas izslēgtu “premium” segmenta elektromobiļus, kuru iegādi, kā atzīst ministrijā, visticamāk, tāpat izvēlas maksātspējīgākā sabiedrības daļa, kas šāda veida transportlīdzekļus spēj iegādāties arī bez valsts atbalsta.
  • Privātpersona var iegādāties ne vairāk kā vienu automobili mājsaimniecības locekļu mobilitātes nodrošināšanai.
  • Noteikumi paredz papildu atbalstu 1000 eiro apmērā par atbalsta saņēmēja īpašumā esoša transportlīdzekļa norakstīšanu, to nododot apstrādes uzņēmumam.
  • Otrs stimulējošais faktors paredz, ka projekta īstenotājs atbalsta saņēmējam piedāvā papildu atlaidi vismaz 1000 eiro apmērā jauna, bet 500 eiro apmērā – lietota – elektromobiļa iegādei.
  • Kopējais iegādāto elektromobiļu un ārēji lādējamu hibrīdauto skaits varētu sasniegt 3800 vienību.

Vairāk informācijas par nosacījumiem un detalizētu pilnīgi elektriskā ŠKODA krosovera ENYAQ iV piedāvājumu jautājiet VERTE AUTO | ŠKODA Mežciems konsultantiem klātienē  Biķernieku ielā 125, Rīgā, pa tālr. 67 30 40 50 vai info@verteauto.lv